Witaj na naszej stronie internetowej!

Jesteśmy dostawcą ciepła sieciowego na terenie miasta Dzierżoniów. Otaczamy ciepłą obsługą jego mieszkańców. Dajemy im komfort ciepła. Codziennie dokładamy starań, by jakość naszych usług wzrastała, nasz odbiorca był zadowolony a środowisko zadbane. Z tych priorytetów zrodziła się nasza misja:

"Rozwijać się, zadowalając klientów, nie szkodząc pracownikom i środowisku"


na której opieramy naszą strategię na najbliższe lata. Udało nam się zorganizować wartościowy zespół pracowników. Mamy uczącą się, podnoszącą swoje umiejętności kadrę menedżerską i dobrych fachowców, którzy są zdolni do wyważonego ryzyka i nie boją się podejmowania trudnych i ciekawych zadań, nie tylko związanych z ciepłownictwem. Chcemy być jedną z najnowocześniejszych firm w regionie.


Zapraszamy do lektury aktualności:

Rozbudowa nowego układu odpylania kotłów WR-10M i WR-8M

Trwa rozbudowa nowego układu odpylania kotłów WR-10M i WR-8M o filtr workowy stanowiący trzeci stopień odpylania spalin (widok pomiędzy układami odpylania). Nowe urządzenie umożliwi osiągnięcie poziomów emisji poniżej obecnie obowiązującej rygorystycznej normy 100mg/m3 pyłu. Jest więc krokiem na przód wobec norm obowiązujących w przyszłości. Jest to kolejny element proekologicznej polityki prowadzonej przez Spółkę. Zmniejszy się zatem obecność szkodliwego pyłu PM10 i 2,5 w powietrzu na terenie Dzierżoniowa.

Dodał: Administrator, dnia 16.10.2016, 23:05


drugi etap modernizacji ciepłowni

Trwa drugi etap modernizacji ciepłowni polegający na budowie nowego kotła węgłowego oraz zakończenie prac przy modernizacji układu hydrauliczno – pompowego. Inwestycja pozwoli na wydajniejszą pracę ciepłowni oraz przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Dodał: Administrator, dnia 20.06.2016, 17:43


Przerwa w dostawach ciepłej wody

W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz wykonaniem koniecznych połączeń hydraulicznych informujemy, że w dniach 23.06.2016 r. od godziny 22:00 do 24.06.2016 r. do godziny 8:00 zostanie wstrzymana dostawa ciepłej wody użytkowej. Za utrudnienia przepraszamy.
Dodał: Administrator, dnia 20.06.2016, 13:49


Spotkanie przedstawicieli władz miasta i innych ważnych gości z zarządem i pracownikami ZEC Dzierżoniów

W dniu 6 kwietnia 2016 roku w ciepłowni przy ulicy Złotej 11 odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta i innych ważnych gości z zarządem i pracownikami ZEC Dzierżoniów. Wizytacja ta miała na celu przedstawienie postępów prac modernizacyjnych, przeprowadzonych inwestycji oraz dalszych planów spółki. Zaprezentowano oficjalnie ukończony już zmodernizowany kocioł węglowy WR10 nr 6 wraz z nowoczesnym systemem odpylania spalin, który spełnia wszystkie obowiązujące normy emisji zanieczyszczeń gazowych oraz pyłu, a także zmodernizowaną pompownię dzięki, której zmniejszono znacząco zużycie energii elektrycznej oraz emisję hałasu. Ponadto przedstawiono i omówiono planowane inwestycje, w tym modernizację kotła WR10 nr 5, która już się rozpoczęła na kolejną nowoczesną jednostkę oraz budowę całkowicie nowego źródła opalanego biomasą zrębek drzewnych w miejsce wysłużonych kotłów WLM5, których konstrukcja sięga lat 60. Działania mają na celu zmniejszenie oddziaływania na środowisko naturalne i ponoszonych w związku z tym kosztów środowiskowych.

Zebrani goście mieli możliwość również obejrzenia wystawy fotograficznej przedstawiającej obiekt na starych fotografiach i porównanie zmian jakie zaszły w wyniku prac podjętych przez ZEC w ostatnich latach.

Dodał: Administrator, dnia 25.04.2016, 01:54


Odwiedziny w ciepłowni

Dnia 5 kwietnia 2016 roku ciepłownię przy ulicy Złotej 11 odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Publicznego na 7 w Dzierżoniowie wraz z opiekunami.

Wycieczka była okazją do obejrzenia obiektu naszej ciepłowni i zapoznania się z procesem produkcji ciepła. Celem wycieczki było także podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i przedstawienie w przystępny sposób problematyki związanej ze spalaniem paliw kopalnych i funkcjonowaniem ciepłowni. Aspekt ekologiczny był jednym z tematów przewodnich, przedstawiono problematykę i zagrożenia środowiskowe oraz działania podjęte w celu ochrony środowiska.

Dodał: Administrator, dnia 25.04.2016, 01:50<< 1 z 3 >>


ZEC
ul. Złota 11
58-200 Dzierżoniów
Tel/fax: 74 831 45 90